Dla kogo są rajstopy uciskowe?

Jak wybrać odpowiednie rajstopy uciskowe?

Istnieje wiele modeli rajstop uciskowych, które będą maskować i zmniejszać objawy opuchniętych nóg. Dlatego też umiejscowienie obrzęków i żylaków zadecyduje który model jest przeznaczony dla Ciebie. Flebolog powinien także ustalić siłę nacisku rajstop lub pończoch. Jeżeli stopień nacisku jest zbyt mały to noszenie takich rajstop nie przyniesie za sobą pozytywnych rezultatów.

Po co nosi się rajstopy uciskowe?

Rajstopy uciskowe są polecane kobietom, które borykają się z żylakami, pajączkami i niewydolnością kończyn dolnych. Eksperci sugerują, że dobrze dobrane rajstopy damskie przeciwżylakowe za pomocą ucisku poprawiają stan żył na lepsze. A kobiety odczuwają ulgę w postaci lekkich nóg. Rajstopy uciskowe powinny zakładać osoby z wyżej wymienionymi dolegliwościami, ale także te, które mogą być obciążone genetycznie żylakami.

Rajstopy uciskowe – charakterystyka

Tego typu rajstopy warto zakładać, gdy nieustannie czujemy zmęczone i ciężkie nogi. Jeśli zauważyłaś, że na twoich nogach pojawiły się obrzęki lub pierwsze pajączki to także powód, aby rozpocząć chodzenie w rajstopach lub pończoch uciskowych. Rajstopy uciskowe są dostępne w wielu rozmiarach i wariatach kolorystycznych.

Kiedy zakładać rajstopy uciskowe?

Rajstopy uciskowe zakłada się rano, najlepiej przed wyjściem z domu do pracy, kiedy czujemy obrzęk nóg. Po założeniu powinnaś wygładzić nogi tak, aby nie pozostały żadne fałdki Pamiętajmy, że przed pójściem spać rajstopy czy pończochy należy zdjąć, aby nogi w nocy mogły odpocząć. Rajstopy uciskowe po kilku miesiącach tracą swoje właściwości dlatego pamiętajmy o regularnej wymianie na nowe.

Dodaj komentarz