Słów kilka o rajstopach uciskowych

Istnieje wiele modeli rajstop i pończoch uciskowych (przeciwżylakowych), które będą maskować i zmniejszać objawy opuchniętych nóg. Dlatego też umiejscowienie obrzęków i żylaków zadecyduje który model jest przeznaczony dla Ciebie.

Rajstopy i pończochy przeciwżylakowe – jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Flebolog powinien także ustalić siłę nacisku rajstop lub pończoch. Jeżeli stopień nacisku jest zbyt mały to noszenie takich rajstop nie przyniesie za sobą pozytywnych rezultatów.

Kiedy powinnam zacząć nosić rajstopy uciskowe?

Tego typu rajstopy warto zakładać, gdy nieustannie czujemy zmęczone i ciężkie nogi. Jeśli zauważyłaś, że na twoich nogach pojawiły się obrzęki lub pierwsze pajączki to także powód, aby rozpocząć chodzenie w rajstopach lub pończoch przeciwżylakowych. Rajstopy uciskowe zakłada się rano, najlepiej przed wyjściem z domu do pracy, kiedy czujemy obrzęk nóg. Po założeniu powinnaś wygładzić nogi tak, aby nie pozostały żadne fałdki. Pamiętajmy, że przed pójściem spać rajstopy czy pończochy należy zdjąć, aby nogi w nocy mogły odpocząć.

Rajstopy uciskowe i ich zalety

Za pomocą ucisku poprawiają stan żył na lepsze. Nie czujesz obrzęków i uczucia ciężkich nóg. Wiele modeli koryguje linię ud i bioder. Pomagają także zwalczać cellulitis. Rajstopy powinny być zmiękczone ekstraktem z aloesu, zapewniającym nawilżenie skóry i dającym uczucie komfortu.

Dodaj komentarz